Prožitková terapie v přírodě: Terapie v pohybu

Pomocí této terapie zažijete velmi hluboký zážitek léčení pomocí přírody. Terapie probíhá formou procházky podél řeky Bystřičky do míst, kde je velmi silná energie. V těchto místech setrváme, dáme si čaj, naladíme se na samotnou přírodu, kde proběhne vlastní léčení. Toto léčení je směřované k uvolnění napětí, stresu, agrese a všech nepříjemných a negativních pocitů.

Proč je terapie důležitá? Většina z nás negativní emoce potlačuje hluboko do sebe sama. Nedovolíme si je cítit a už vůbec si nedovedeme představit je projevit. Bereme je jako známku slabosti. "Vždyť přeci nemůžu si vybít vztek, nebo být agresivní, tak se slušný člověk nechová". Pokud se průběžně nenaučíme uvolňovat nashromážděný vztek, agresi či napětí, tak se jednoho krásného dne může stát, že nás překvapí natolik, že vybuchneme a budeme litovat toho, co se následně stalo. Je lepší těmto situacím předcházet, než pak spravovat následky.

Každý z nás ve svém životě zažil vztek, agresi či napětí a vlivem těchto emocí udělal něco, čeho potom litoval. Mít svůj vztek a agresi pod kontrolou z nás dělá silné jedince, kteří jsou si plně vědomi svých emocí. Všechny je přijímají a hlavně je nepotlačují. Mít je pod kontrolou neznamená si je zakazovat a nepřipustit si je, ale umět je konstruktivně vybít.

Pro koho je terapie vhodná:

  • Lidé, kteří si nevěří a pracují na své sebedůvěře či sebelásce
  • Při pocitech stresu, napětí, agrese či úzkosti
  • Při nastavování osobních hranic

Podmínky prožitkové terapie:

Délka trasy: 1-2 km
Délka terapie: 90 minut

  • pěkné počasí (v případě nevhodného počasí se terapie přesouvá do poradny)
  • obuv do přírody
  • ochota zkusit něco nového