O mně

Jmenuji se Veronika Pešková.

Základní a střední školu jsem odchodila v Olomouci, kde jsem se i narodila. Po střední škole jsem absolvovala vysokou školu filozofickou, kde jsem v roce 2007 dostala magisterský diplom z psychologie. Následně jsem 6 let pracovala jako školní psycholog. V průběhu těchto roků jsem vyslechla spousty příběhů od rodičů, dětí a učitelů až do jednoho krásného dne, kdy jsem se rozhodla vydat se novou, pro mne velice zajímavou cestou a to založit si vlastní soukromou poradnu s názvem GAIA.

Psychologie jako samostatná věda mne nikdy plně neuspokojovala. Vždy jsem hledala něco víc, nějaký větší a hlubší význam. Větší a hlubší souvislosti toho, co činíme a co je činěno nám. V té době mi klasická psychologie na škole odpovědi nedala, proto jsem se začala zajímat o alternativní a duchovní směry.

Ve svých 26 letech jsem si koupila první vykládací karty, což byl velký průlom v mém životě, kterým se vše odstartovalo. Z počátku jsem vykládala známým a přátelům, později se přidávali cizí lidé, přátelé od mých přátel a známých. Zanedlouho se tato činnost rozšířila do té míry, že jsem se rozhodla zařadit ji jako jednu z nabízených služeb ve své poradně.

Postupně se na karty začaly nabalovat další informace a zkušenosti, otevíraly se mi nové cesty poznání jako meditace, cvičení jógových prvků, andělské energie, shamballa....

Vrcholem všeho byl den, kdy jsem se vrátila z jedné meditace pro mne velmi silné a neobvyklé, úplně jinak probíhající než meditace ostatní. V této meditaci mi byl opětovně otevřen a zpřístupněn dar. O tomto daru pro sebe jsem v nynějším životě a reinkarnaci neměla ani ponětí, protože by mne nikdy nenapadlo, že se právě tomuto budu věnovat. Nikdy dříve jsem se o tuto oblast nezajímala.

Byl to dar vidění energie. Schopnost vidění a cítění čaker - za což nyní - zpětně moc děkuji. V ten den se mi změnil život. Naučila jsem se čakry cítit a pracovat s nimi. Po tomto zpřístupnění daru jsem dostala myšlenku založit si onu zmiňovanou poradnu. Tedy..dá se říci, že čakry, a vidění energie byly spouštěčem.

Chtěla jsem založit něco nového, unikátního co zde ještě nebylo. Propojit klasickou psychologii spolu s ezoterickou a duchovními vědami. Tehdy jsem ještě o Prof. MUDr. Stanislavu Grofovi, M.D., Ph.D.a jeho pojmu Transpersonální psychologie nevěděla téměř nic. Proto jsem svoji poradnu nazvala ezotericko-psychologická poradna Gaia. 

Později jsem zjistila, že pro spojení ezoteriky a psychologie existuje odborný termín a to transpersonální psychologie, který vymyslel Mudr. Stanislav Grof, což je český psychiatr žijící v Americe. Tento pojem jsem později začala používat.

V poradně se zabývám psychologickým poradenstvím pro dospělé, děti a rodinu, diagnostikou a harmonizací čaker, výkladem karet a vibrací bezpodmínečné lásky. K výkladu karet používám karty tarotové, andělské a Lenormandy.

Doufám, že se vám mé stránečky líbí a najdete zde to, co hledáte ... to, co hledá Vás...